X-Class

AKSESUAR

Farklı dünyaları bir araya getiriyor.

Doğanın zorluklarına üstün biçimde meydan okurken göze çarpan tasarımıyla da bakışları üzerine çeker. Zorlu araziler üzerinde dahi üstünlükle yol kat edebileceğiniz kadar dayanıklı ve güçlü, büyük şehirlerin karmaşasında dikkatleri üzerinize toplayacak kadar gözalıcı tasarıma sahiptir. Gündelik iş hayatının işlevsel ve güvenilir ortağı olmasının yanı sıra boş vakitlerinizdeki keyifli kaçamaklarınızda da en iyi yol arkadaşınızdır. Orijnal Aksesuarlar ve Koleksiyonda bulunan birbirinden farklı ürünlerle aracın işlevselliğini artırabilir ve cezbedici, yaşam stilini yansıtan ürünlerle hayata olan tutkunuzu ortaya koyabilirsiniz. Örneğin, yüklerinizi korumak veya aracınızın daha şık ve spor görünmesini sağlamak için stil barlar, sert üst kapak ve sürgülü kasa kapağı gibi birbirinden farklı donanımlar seçebilirsiniz. Aracınızı ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirme seçenekleri mevcut olup, hem çok yönlü hem de çok etkileyicidir. Mercedes-Benz yeni X-Class aracınıza bayılacaksınız!

Sert Kasa Kapağı (Stil Bar’sız)

Hava koşullarına, toza ve çalınmaya karşı yüksek koruma sağlar. Yüksek kaliteli malzemelerle üretildiğinden, Mercedes-Benz kalitesinde sağlamlık ve dayanıklılığa sahiptir. Ayrı bir anahtar kullanılarak kilidi açılır ve otomatik LED aydınlatmalıdır. Talep edilmesi durumunda, stil bar ile zenginleştirilebilir.

Kasa Seperatörü

Kasa seperatörü, kasayı 2 ayrı bölüme ayırır. Yükü sabitler ve eşyaların yük kasasında güvenle taşınmasına yardımcı olur. Seperatör istenilen noktalardan sabitlenebilir ve 100 kg’a kadar olan yükler için uygundur.

Kasa Havuzu

Hava koşullarına dayanıklı kasa kaplaması, kasayı boya hasarına karşı etkin bir şekilde korur. Kasaya tam oturan siyah kaplama plastikten üretilmiştir. Bu sayede kasa kapaklarına, bağlama raylarına ve yanlardaki yük sabitleme rayına uyum sağlar.

Stil Bar (Açık/Kapalı Kasa)

Cilalanmış paslanmaz çelikten üretilmiş sağlam ve çizilmeye dayanıklı Stil Bar, pick-up aracın göz alıcı ve sağlam tasarımına mükemmel uyum sağlar ve araca daha da modern bir görünüm kazandırır. “Mercedes-Benz” yazısı ise tasarıma artı değer katar. Üçüncü fren lambasıyla birlikte sunulur.

Sert kasa kapağı (Stil Bar’lı)

Talep edilmesi durumunda, stil bar ile zenginleştirilebilir. Araç rengiyle uyumlu sert kasa kapağı, Stil Bar’ın tasarımına mükemmel uyum sağlar.

Sürgülü Kasa Kapağı (Spor Bar’sız)

Spor Bar’sız Sürgülü Kasa Kapağı, kademeli olarak açılıp kapanabilir özelliği ile kasa kullanımını kolaylaştırır. Sağlam alüminyumdan üretilmiş olup, neme, toza ve çalınmalara karşı koruma sağlar.

Bagaj Kutusu

Kasa içerisinde saklanacak eşyaların korunması için gerekli olan saklama haznesidir. Saklanmak istenen eşyalar hazne sayesinde muhafaza edilip, dış etkilerden korunur.

Yan Basamak

Cilalanmış paslanmaz çelikten üretilen yan basamaklar, aracın yandan görünümüne zarif ve dikkat çeken bir özellik kazandırarak pick-up karakterini güçlendirir. Aracı görsel olarak güçlendirmenin yanı sıra, yan basamaklar araca girip çıkarken veya yük yerleştirip çıkartırken güvenli ve kaymaz bir ayak basma yeri de sağlar.

Navigasyon

Mercedes-Benz X-Class aracınız navigasyona uyumlu yazılımı ile, yollarda size sürüş rahatlığı sağlar. Farklı yol alternatifleri ile yollar artık daha kısa!

Ön Kadife Paspas Takımı

Paspaslar, efsanevi yıldızımızı taşımaya hak kazanmadan önce birbirinden zorlu testlere tabi tutulurlar. Dayanıklılığı ve kokusuz yapısı sayesinde üç kış sonra bile kullanılabilirler. Kaymayı önlemek için zemine klipsle sabitlenebilir.

Arka Kadife Paspas Takımı

Paspaslar yüksek kaliteli saf poliamit yünlü kumaştan üretilmiş ve en zorlu koşullara dayanacak biçimde tasarlanmıştır. Kiri uzaklaştıran, antistatik, yüksek alev dirençli ve kaymaz arka dolguları sayesinde güvenli ve uyarlanabilir özelliktedir.

Alt Koruyucu Kapak

Sağlam paslanmaz çelikten üretilmiş 3 parçadan oluşan koruyucu, aracın tüm alt kısmını kaplar ve motoru, şanzımanı ve egzoz sistemini korur. Açıklıkları sayesinde onarım ve bakım işlerini kolaylaştırır.

Camlı Kabin (Tavan Raysız)

Araçla aynı renkteki kabin hatları, araç tasarımının mükemmel birer tamamlayıcısıdır. Yük kasasına kadar uzanır ve yükleri çalınmaya karşı korur. Yüksek kaliteli malzemelerle üretildiğinden sağlam ve dayanıklıdır, yükleri hem neme hem toza karşı korur.

Portatif Soğutucu

Hijyenik ve kolay temizlenebilen plastik bir muhafazanın içine yerleştirilmiş bu portatif soğutucu, uzun yolculuklarda bile aralıksız ve güvenilir soğutma için 12 V güç bağlantısına sahiptir. Soğutucu, özel kayış sistemi kullanılarak yük kasasında emniyetli bir şekilde sabitlenebilir. Pratik taşıma kolları kullanım kolaylığı sağlar. Portatif soğutucu 16,5 litre kapasitelidir.

Su ve Toza Karşı Koruma

Su ve toza karşı koruma, arka kapakta bulunan 3 conta kasayı su ve toza karşı korur. Contalardan biri arka kapak kapatılınca kasanın dibine sabitlenerek bu noktadan sıvı veya tozun nüfuz etmesini önler.

Camlı Kabin (Tavan Raylı)

Çeşitli pencere seçeneklerine sahip kabinler, yük bölmesine ışık ve temiz hava girmesini sağlar. Tüm pencereler ısı yalıtımlı olup, karartmalı camlar sayesinde gizlilik sağlar. Kabin dayanıklı bir iç kaplamaya ve LED aydınlatmaya sahiptir.

X-Class Maketi (1:18)

Minyatür bir model olarak gerçek pick-up aracın tüm detaylarını bir araya getirir ve görünümüyle adeta büyüler. El yapımı bu bire bir model orijinal araçla aynı renk tonlarıyla boyanmıştır, ayrıca iç mekan ve donanımları da orijinal aracın aynısıdır.